proBarefoot 2.0 – diagnostický podoskop


Diagnostické vyšetření na podoskopu. Obrázek patří vlastníkovi webu.

Podoskop je diagnostický přístroj schopný ukázat, jak člověk kvalitně či nekvalitně stojí na svých chodidlech. Samotný obraz otisku je odrazem správného nebo nesprávného držení dolních končetin, a co je důležité, i celého trupu (páteře). Společně se změřením zatížení každé dolní končetiny zvlášť (díky dvojici vah) je velmi spolehlivým ukazatelem kvality těžiště a držení celého trupu.
Samotná diagnostika chodidla při bolestech nohy, klenby, paty, Achillovy šlachy, kolene a kyčle, pánve a páteře (!!!) je velmi důležitá pro správnou a cílenou léčbu. S vyšetřením na podoskopu má člověk také vizuální představu, jakou mají jeho nohy kondici a hlavně jak by měl modelovat svůj stoj. Noha je prvek přenášející sílu od povrchu do trupu a naopak od trupu do podložky. Tzn.
ta část, která je nejvíce zatěžovaná, a také první, která „dostává na frak“, avšak nemusí bolet jako první.


Obrázek patří vlastníkovi webu.

Tato novinka opět posouvá ordinaci dopředu a začíná podtrhovat její zaměření – a to na podologii spolu s barefootovým zájmem. Vyšetření na podoskopu je nahráváno na kameru a její obraz přenášen na LCD monitor přímo před oči klienta. Jak pohodlné a efektivní 🙂

Vyšetření na podoskopu bude součástí jednak Vstupního vyšetření, ale také bude mít své vlastní termíny pro vyšetření nohou a návrh léčby.


Pasivní možnosti tereapie nohy. Obrázek patří vlastníkovi webu.

Rádi byste si nechali vyšetřit své nohy a získali informace o možnostech terapie? Zarezervujte si v rezervačním kalendáři termín Podoskopické vyšetření.