Úspěšná terapie vbočeného palce

Pokud svůj stav vbočeného palce (hallux valgus) neřešíte, objeví se časem zcela jistě bolest, zarudnutí kloubu, nefunkčnost palce při hýbání a při chůzi. Vše vede při těžkém zhoršení k velkému omezení při chůzi a návštěva ortopeda končí indikací k operaci. Ta však nijak neřeší příčinu vzniku, palec nepřestane bolet a člověk se musí vypořádávat i s pooperačním stavem. Takže si člověk nijak nepomůže a dochází často k prohloubení patologie.


Anatomický pohled na rupturu vazů při laterální distorzi (obrázek použitý z https://www.orliman.com/en/whallux-valgus-measures/).

Fyzioterapie dokáže vbočenému palci nejen pomoci od bolesti, ale i korigovat jeho zakřivení a následné narovnání, zlepší funkčnost při chůzi a tím následně vzniká tendence ke zlepšení celého postavení těla.
Pokud se podíváte na své nohy a vidíte počínající zakřivění (nebo v horším případě už zvětšení a zarudnutí hlavního kloubu palce), neváhejte a vyzkoušejte konzervativní řešení svého stavu. Díky léčbě se vyhnete operaci v budoucnu a zajistíte si zlepšení stavu celého palce a chůze. Zarezervujte si 4 termíny v online kalendáři a tím se dozvíte:

1) jak palec (ne)funguje
2) efektivní a snadné cvičení nohy bez téměř žádné námahy
3) možnosti korekčních pomůcek
4) snadné tejpování palce i doma
5) informace o zdravém obouvaní díky barefoot obuvi

Po 4 terapiích budete vědět, jak svůj palec vést ke zdravějšímu stavu a omezení/zrušení budoucích potížích při chůzi.